Kulturalny poranek – 19 października

Już w najbliższą sobotę, 19 października, w godzinach od 9:30 do 12:00, serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na Drugi Kulturalny Poranek, który odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury. To wyjątkowe wydarzenie, skierowane do całych rodzin, pełne będzie atrakcji, które z pewnością zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W programie tego dnia znajdą się m.in.:

• Fireshow – ogniste eksperymenty, które przyciągną uwagę wszystkich uczestników. Będzie to nie tylko efektowne widowisko, ale także możliwość poznania naukowych ciekawostek.
  • Pokazy i warsztaty z Ochotniczą Strażą Pożarną w Chełmie Śląskim. Strażacy zaprezentują sprzęt, omówią zasady bezpieczeństwa, a dzieci będą mogły wziąć udział w praktycznych zajęciach. To świetna okazja do zapoznania się z pracą strażaków i zdobycia wiedzy o tym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia.
  • Warsztaty plastyczne dla najmłodszych, gdzie dzieci będą mogły rozwijać swoją kreatywność, tworząc własne prace artystyczne pod okiem instruktorów. Te zajęcia są świetnym sposobem na spędzenie czasu w twórczy sposób, a także na rozwijanie zdolności manualnych.

Podczas wydarzenia dzieci pozostają pod opieką dorosłych, dlatego zapraszamy całe rodziny do wspólnego uczestnictwa. To idealna okazja, by spędzić sobotnie przedpołudnie w kreatywny sposób, pełen zabawy, edukacji i wspólnych przeżyć.

Nie może Was zabraknąć! Przyjdźcie, aby wspólnie cieszyć się tym kulturalnym i pełnym wrażeń wydarzeniem.